”MakeMyStrategy™ er et genialt værktøj, når vi hjælper vores kunder med en strategiproces. Det sparer en masse rugbrødsarbejde, da man bliver guidet gennem den klassiske strategiproces, samtidig med at man kan inddrage andre værktøjer fra f.eks. Innovation Labs "Tools for transformation-serie" som f.eks GrowthMap eller MotivationMap.
Ved at bruge MakeMyStrategy™ kan energien bruges på selve arbejdet med at udvikle strategi, samtidig med at al nødvendig materiale er samlet ét sted.
Og så er det tilmed nemt at rette til efterhånden, så strategien bliver levende og hele tiden kan korrigeres for den udvikling, som virksomheden udvikler sig.”

”Jeg har deltaget, da det et godt værktøj, som automatiserer, understøtter og bistår mit arbejde således, at jeg kan skabe endnu større værdi, klarhed og alignment i ledergruppen omkring virksomhedens strategi.
Derudover kan MakeMyStrategy™, i sin digitale form, langt nemmere involvere flere medarbejdere i selve strategiarbejdet, hvilket skaber et langt større ejerskab og commitment til ”must-win-aktiviteter” i hele organisationen, som igen betyder hurtigere og mere effektiv eksekvering.
Endelig er der tale om et værktøj som skaber fundamentet for mere selvledende teams.
Med MakeMyStrategy™ flytter vi os fra strategi-floskler til at blive mere konkrete og jeg kan varmt anbefale alle dette kursus.”

” Som CEO og bestyrelsesmedlem i en international virksomhed, hvor strategiprocessen er spredt ud på mange lokationer, der har MakeMyStrategy™ konceptet været det værktøj, der har givet mig et godt overblik og mulighed for både at koordinere og differentiere inputtene til en samlet koncern strategi.
Og det er sket uden at vi druknede i alt for mange møder og tid på dokumentationsskrivning.
Samtidig har jeg kunnet involvere relevante personer undervejs og kan fra nu af let rette og justere strategien digitalt.”
