Nu bestemmer man selv hvornår der skal arbejdes med planen"

”MakeMyStrategy™ har udviklet et værktøj som på en let og god måde hjælper med at fastlægge en strategiplan.

Dette arbejde kræver normalt hjælp fra konsulenthuse. Nu bestemmer man selv hvornår der skal arbejdes med planen og alle overvejelser er man selv 100% involveret i.”

Peter Lund Olsen
Ejer og direktør
Knudsker El ApS

Knudsker el ejes i dag af Peter Lund Olsen.



Firmaet er startet i 1979 af Kurt Sjøholm og var i de første år en mindre installationsforretning. Efter de første år blev de første medarbejdere ansat og virksomheden er i dag vokset til et af de dominerende installationsfirmaer på øen.



Peter Lund Olsen startede i virksomheden i 1984 som lærling, og har efter sin grunduddannelse, beskæftiget sig med traditionelt installationsarbejde samt automatik og procesanlæg på industrianlæg rundt omkring i verden.


I 1996 afsluttede Peter Lund Olsen sin uddannelse som autoriseret elinstallatør og indgik efterfølgende i ejerkredsen af Knudsker el.



Pr. 1.maj 2012 overtog Peter Lund Olsen hele virksomheden og er i dag eneejer.

Læs artikel her
Hør lydfil
Se hjemmeside
Rønne
Lokation
1979
Grundlagt
40
Medarbejder

Det siger andre